Wykorzystujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka), aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania (więcej). Zamknij.

Jesteś tutaj: Strona główna / Formy aktywizacji / Aktualne formy oraz aktualności

Programy specjalne realizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Proszowicach

Powiatowy Urząd Pracy w Proszowicach zgodnie z art. 66a i art. 66b Ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t. j. Dz. U. z 2016r. poz. 645 z późn. zm.) realizuje cyklicznie programy specjalne dla wybranych grup bezrobotnych.

 

W roku 2013 PUP realizował dwa programy:

1.   (OD)NOWA - Wsparcie osób bezrobotnych w wieku 50+

2.   RODZINKA - Aktywizacja bezrobotnych rodziców, mających na utrzymaniu co najmniej jedno dziecko do 6 roku życia, kobiet, które po urodzeniu dziecka nie podjęły zatrudnienia, a szczególnie samotnych matek.

W ramach tych programów zrealizowano takie działania jak: staże, dotacje, roboty publiczne, doposażenia. Dla wszystkich beneficjentów programu przewidziane były również tzw. działania specyficzne, m.in. bon zatrudnieniowy dla pracodawcy za zatrudnienie osoby na okres co najmniej 3 m-cy, bon adaptacyjny dla bezrobotnego - uczestnika programu (wizyta u fryzjera, kosmetyczki, zakup ubrań), premia motywacyjna dla uczestnika za samodzielne znalezienie zatrudnienia. Zrealizowano również szkolenia: „Projektowanie i aranżacja ogrodów”, „Pielęgnacja i zagospodarowanie terenów zielonych”, „Brukarz z uprawnieniami na zagęszczarki i ubijaki wibracyjne” i „Spawacz w czterech technikach łączonych: spawania gazowego(311) oraz spawania elektrycznego metodą MAG(135), MIG(131) i TIG(141)”.

Zajęcia praktyczne w/w szkoleń odbywały się na terenie Parku Miejskiego w Proszowicach, gdzie zostały dokonane nasadzenia, wybrukowano cześć alejek (ok. 180m2) oraz powstała altana.

 

 

 

 

 

 

 

 

W roku 2014 realizowano kolejny program specjalny po nazwą (OD)NOWA II. W ramach tego programu również były realizowane takie działania jak: staże, dotacje, roboty publiczne, doposażenia i dla wszystkich beneficjentów programu przewidziane były tzw. działania specyficzne. Zorganizowano również szkolenie: „Brukarz z uprawnieniami na zagęszczarki i ubijaki wibracyjne”, w ramach którego położono kostkę brukową na zachodniej pierzei rynku w Proszowicach (ok. 350 m2), a w ramach robót publicznych posadzono drzewa, krzewy oraz posiano trawę i wysypano korę.

 

 

 

Obecnie PUP realizuje program specjalny pod nazwą „Aktywne Trójki”, który skierowany jest do osób bezrobotnych z III profilem. Osoby bezrobotne do projektu zostały wskazane przez indywidualnych doradców klienta.

Nadrzędnym celem projektu jest aktywizacja osób bezrobotnych najbardziej oddalonych od rynku pracy.

W ramach programu specjalnego przewidziane są roboty publiczne, które będą realizowane we wszystkich gminach Powiatu proszowickiego. Przewidziano również staże i dwa szkolenia zawodowe: „Brukarz z uprawnieniami na zagęszczarki, ubijaki wibracyjne i betoniarki” i „Pielęgnacja i zagospodarowanie terenów zielonych z elementami florystyki” , których zajęcia praktyczne odbywać się będą w Proszowicach na ul. T. Kościuszki pod kierunkiem instruktorów z instytucji szkoleniowej. W ramach jednego szkolenia zostaną wykonane prace brukarskie: częściowe przygotowanie podłoża do ułożenia kostki brukowej, ułożenia obrzeża, wyłożenie kostki brukowej na powierzchni ok 300 m2. W ramach drugiego szkolenia realizowane będzie przygotowanie terenu, zakładanie trawników, sadzenie krzewów, wykonanie rabat kwiatowych i zrobienie ogrodu japońskiego.

Ponadto przewidziano również wypłatę dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz wypłatę wparcia specyficznego tj. „bonów motywacyjnych, bonów adaptacyjnych”.

 

 

 

 

 

 

Treść utworzona przez: Marcin Krzywonos, dn. 2016-08-31, zaktualizowana przez: Magdalena Florczykiewicz, dn. 2017-03-22

Strona główna

Statystyki

Informacje na temat rynku pracy

Oceń pracę urzędu

Wyraź swoje zdanie o naszym urzędzie

Oceń stronę www

Wyraź swoje zdanie o naszej stronie

Bezpłatny newsletter

Bądź na bieżąco z ofertami pracy
oraz propozycjami aktywizacji:
zapisz się!

Rejestracja on-line

Nowa usługa umozliwiająca rejestrację
przez Internet!

Sprawdź termin wizyty

Sprawdź termin zaplanowanej wizyty
oraz skorzystaj z usługi przypominania!

Aby zatrzymać i/lub przesuwać bannery wybierz strzałkę i naciśnij Enter.

RSS | Wersja mobilna | Mapa strony | Statystyki strony | Polityka prywatności | Deklaracja dostępności | Redakcja strony