Wykorzystujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka), aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania (więcej). Zamknij.

Jesteś tutaj: Strona główna / Formy aktywizacji / Aktualne formy oraz aktualności

Tarcza branżowa -zmiany obowiązujące od 26.04.2021r.

Powiatowy Urząd Pracy w Proszowicach informuje, że opublikowane zostało rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wsparcia uczestników obrotu gospodarczego poszkodowanych wskutek pandemii COVID-19 (Dz. U. poz. 713).

Przepisy ww. rozporządzenia dotyczące dotacji na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej wchodzą w życie od 26 kwietnia 2021r.

Warunkiem uzyskania dotacji będzie wykazanie przez mikroprzedsiębiorcę lub małego przedsiębiorcę, że przychód z działalności w rozumieniu przepisów podatkowych uzyskany w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku był niższy co najmniej o 40% w stosunku do:

  • przychodu uzyskanego w miesiącu poprzednim

lub

  • w analogicznym miesiącu roku poprzedniego

lub

  • we wrześniu 2020r.

lub

  • w lutym 2020r.

W przypadku, gdy dotacja została udzielona na podstawie wniosku, wskazując miesiąc, w którym nastąpił spadek przychodów, to ten sam miesiąc nie może zostać wskazany we wniosku o kolejną dotację.

Oceny spełnienia warunku, w zakresie oznaczenia prowadzonej działalności gospodarczej według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) 2007 dokonuje się na podstawie danych zawartych w rejestrze REGON w brzmieniu na dzień 31.03.2021r.

Przepisy wprowadzają m.in. rozszerzenie zakresu o 17 nowych branż tj. przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w branży sprzedaży detalicznej (sprzęt komputerowy, telekomunikacyjny, audiowizualny, oprogramowanie, wyroby tekstylne, metalowe, szkło, farby, dywany, chodniki, pokrycia podłogowe i ścienne, elektryczny sprzęt gospodarstwa domowego, meble, sprzęt oświetleniowy, sprzęt sportowy, gry, zabawki, kosmetyki i artykuły toaletowe, zegarki i biżuteria) branży wypożyczania i dzierżawy artykułów użytku osobistego i domowego, wynajmu maszyn, usług fryzjerskich i kosmetycznych, a także w branży pasażerskiego transportu lotniczego.

Wnioski można składać od dnia 26 kwietnia 2021r. do 31. sierpnia 2021r. za pośrednictwem strony www.praca.gov.pl

(do 25 kwietnia obowiązują stare zasady przyznawania dotacji)

UWAGA!

Dotacji  można udzielić od jednego do pięciu razy w zależności od branży (wykaz branż i pozostałe informacje w poniższym dokumencie).

Zasady udzielania dotacji dla mikro i małych przedsiębiorców okreslonych branż

Umowa dotacji

 

Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem telefonu: 12 386 10 80 w. 31, 33, 37

 

 

Treść utworzona przez: Magdalena Florczykiewicz, dn. 2021-04-20, zaktualizowana przez: Magdalena Florczykiewicz, dn. 2021-12-22

Strona główna

Statystyki

Informacje na temat rynku pracy

Oceń pracę urzędu

Wyraź swoje zdanie o naszym urzędzie

Oceń stronę www

Wyraź swoje zdanie o naszej stronie

Bezpłatny newsletter

Bądź na bieżąco z ofertami pracy
oraz propozycjami aktywizacji:
zapisz się!

Rejestracja on-line

Nowa usługa umozliwiająca rejestrację
przez Internet!

Sprawdź termin wizyty

Sprawdź termin zaplanowanej wizyty
oraz skorzystaj z usługi przypominania!

Aby zatrzymać i/lub przesuwać bannery wybierz strzałkę i naciśnij Enter.

RSS | Wersja mobilna | Mapa strony | Statystyki strony | Polityka prywatności | Deklaracja dostępności | Redakcja strony