Wykorzystujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka), aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania (więcej). Zamknij.

Jesteś tutaj: Strona główna / Formy aktywizacji / Aktualne formy oraz aktualności

Bezpłatne szkolenia z języka niemieckiego dla osób zatrudnionych w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach

Skuteczni w biznesie - szkolenia z języka niemieckiego i zawodowych kompetencji "miękkich"

szansą na wzrost konkurencyjności małopolskich mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

Instytut Austracki w Krakowie zaprasza do udziału w bezpłatnym projekcie pt. ,,Skuteczni w biznesie” - cztery semestry darmowej nauki języka niemieckiego zakończone egzaminem państwowym i certyfikatem. Ponadto pakiet szkoleń biznesowych dostosowany do potrzeb pracowników i przedsiębiorców. Rekrutacja do projektu rusza już w listopadzie!

Kto może zostać "Skutecznym w biznesie"?

Projekt adresowany jest do pracowników i właścicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw działających na terenie Małopolski oraz do osób samozatrudnionych. Aby wziąć udział w rekrutacji niezbędna jest zgoda pracodawcy (oddelegowanie) oraz złożenie kompletu dokumentów rekrutacyjnych w terminach podanych w Regulaminie rekrutacji.

Skuteczny niemiecki

Kurs języka dla ,,Skutecznych w biznesie” to aż 4 semestry darmowej nauki języka. Zajęcia skierowane są zarówno do osób, które już wcześniej uczyły się niemieckiego, jak i do tych, które dopiero planują rozpocząć swoją przygodę z tym językiem. Instytut Austriacki, jako certyfikowana austriacka placówka, oferuje kursy na aż 16 poziomach zaawansowania, w tym od podstaw. Grupy w projekcie tworzone są w oparciu o szczegółową kwalifikację, tak, aby uczestnicy znaleźli się wśród kursantów na podobnym poziomie językowym. Uwieńczeniem kursu będzie przystąpienie do egzaminu ÖSD i zdobycie międzynarodowego certyfikatu. Dyplom ÖSD potwierdza znajomość języka niemieckiego, jest rozpoznawalny i uznawany wśród pracodawców polskich i zagranicznych.

Skuteczne uczenie się

Inauguracją nauki, zarówno w ramach kursu języka niemieckiego jak i szkoleń biznesowych, będzie wyjazdowe weekendowe szkolenie pt. ,,Strategie uczenia się”. Nowoczesne podejście do uczenia się osób dorosłych podkreśla kluczową rolę samej osoby uczącej się, a efekty nauki uzależnia od zaangażowania kursanta i samodzielności w kształtowaniu procesu przyswajania wiedzy. Dlatego na samym początku projektu, pod okiem specjalistów, kursanci poszerzą swoją wiedzę o uczeniu się osób dorosłych oraz o własnych stylach i preferencjach w tym zakresie. Podczas szkolenia poznają też konkretne metody, które warto wykorzystać w nauce języka niemieckiego, techniki zapamiętywania oraz równie ważne sposoby automotywowania się i kształtowania własnej ścieżki rozwoju. 

Moduł szkoleń biznesowych

Bogatsi o dwa lata doświadczenia w prowadzeniu szkoleń biznesowych, podjęliśmy się rozbudowania i udoskonalenia programu. Popularne dla biznesu tematy, jak negocjacje, komunikację czy autoprezentację, przedstawiamy w ujęciu praktycznym, tak, aby bezpośrednio po szkoleniu uczestnicy mogli wykorzystać nowe kompetencje w codziennej pracy. Program każdego ze szkoleń odpowiadać będzie na bardzo praktyczne i aktualne wyzwania, jakie stawia przed pracownikami dzisiejszy rynek pracy!

Nie zapominamy również o osobach powyżej 50 roku życia oraz o pracownikach z wykształceniem maksymalnie średnim. Oprócz specjalnie zarezerwowanych dla nich 40 miejsc w projekcie, przygotowaliśmy także dodatkowy pakiet zajęć z doradcami zawodowymi. Celem tych szkoleń będzie określenie potencjału kursanta, jego mocnych stron i możliwości dalszego rozwoju zawodowego.

Gdzie będą odbywały się zajęcia?

Projekt skierowany jest do przedsiębiorstw z całej małopolski. Planujemy utworzyć grupy w miejscowościach, gdzie zbierze się 10 osób na jednym poziomie zaawansowania językowego. W poprzednich projektach prowadziliśmy zajęcia w Krakowie, Bochni, Brzesku, Myślenicach, Oświęcimiu Nowym Sączu oraz w Suchej Beskidzkiej. Nasi lektorzy i trenerzy są mobilni i chętni do pracy, dotrą do Państwa niezależnie od odległości.

Szczegółowe informacje na stronie projektu.

 

Treść utworzona przez: Magdalena Florczykiewicz, dn. 2013-11-12, zaktualizowana przez: Magdalena Florczykiewicz, dn. 2014-01-03

Strona główna

Statystyki

Informacje na temat rynku pracy

Oceń pracę urzędu

Wyraź swoje zdanie o naszym urzędzie

Oceń stronę www

Wyraź swoje zdanie o naszej stronie

Bezpłatny newsletter

Bądź na bieżąco z ofertami pracy
oraz propozycjami aktywizacji:
zapisz się!

Rejestracja on-line

Nowa usługa umozliwiająca rejestrację
przez Internet!

Sprawdź termin wizyty

Sprawdź termin zaplanowanej wizyty
oraz skorzystaj z usługi przypominania!

Aby zatrzymać i/lub przesuwać bannery wybierz strzałkę i naciśnij Enter.

RSS | Wersja mobilna | Mapa strony | Statystyki strony | Polityka prywatności | Deklaracja dostępności | Redakcja strony