Wykorzystujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka), aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania (więcej). Zamknij.

Jesteś tutaj: Strona główna / Formy aktywizacji / Aktualne formy oraz aktualności

Komunikat dotyczący zwolnienia z poboru podatku dochodowego od stypendiów wypłaconych z Funduszu Pracy od 01.01.2016r.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 26 kwietnia 2017 roku w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od osób fizycznych od stypendiów otrzymanych na podstawie przepisów o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, stypendia wypłacone z Funduszu Pracy od dnia 1 stycznia 2016 r. do dnia 31 grudnia 2019r.  zostały zwolnione z poboru podatku dochodowego.

Zmiana przepisów dotyczących opodatkowania stypendiów wypłaconych na podstawie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy weszła w życie w dniu 29 kwietnia br.

Oznacza to, że osoby bezrobotne, które otrzymywały stypendia począwszy od 1 stycznia 2016 roku, mają prawo ubiegania się o zwrot nadpłaconego od tego stypendium podatku.

W tym celu należy zwrócić się do właściwego Urzędu Skarbowego celem stwierdzenia nadpłaty podatku za 2016 rok. ( dodatkowa informacja oraz wzór wniosku do Naczelnika urzędu skarbowego w załączniku)

Należy zaznaczyć, że prawo ubiegania się o zwrot podatku dochodowego od osób fizycznych nie dotyczy uczestników projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Podstawa prawna:

  1. Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 26 kwietnia 2017 roku w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od osób fizycznych od stypendiów otrzymanych na podstawie przepisów o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy ( Dz.U z 2017 r. poz. 864)
  2. Art. 75 Ordynacji podatkowej (Dz. U. z 2017 r. poz. 201, tekst jednolity)

 

Treść utworzona przez: Janina Moliszewska, dn. 2017-06-07, zaktualizowana przez: Magdalena Florczykiewicz, dn. 2019-02-01

Strona główna

Statystyki

Informacje na temat rynku pracy

Oceń pracę urzędu

Wyraź swoje zdanie o naszym urzędzie

Oceń stronę www

Wyraź swoje zdanie o naszej stronie

Bezpłatny newsletter

Bądź na bieżąco z ofertami pracy
oraz propozycjami aktywizacji:
zapisz się!

Rejestracja on-line

Nowa usługa umozliwiająca rejestrację
przez Internet!

Sprawdź termin wizyty

Sprawdź termin zaplanowanej wizyty
oraz skorzystaj z usługi przypominania!

Aby zatrzymać i/lub przesuwać bannery wybierz strzałkę i naciśnij Enter.

RSS | Wersja mobilna | Mapa strony | Statystyki strony | Polityka prywatności | Deklaracja dostępności | Redakcja strony