Wykorzystujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka), aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania (więcej). Zamknij.

Jesteś tutaj: Strona główna / Urząd / Analizy i statystyki

Dane statystyczne w kolejnych mieisącach, kwartałach i latach


Rok:

Wyszczegónienie na koniec kolejnego miesiąca 2017 roku:

Tabela zawierająca dane o ilościach osób bezrobotnych w podziale na kategorie i poszczególne mieisące 2017 roku.
WyszczególnienieMiesiąc
123456
Ogółem148814491350134213251310
Z prawem do zasiłku1131181121009493
Liczba zarejestrowanych182138163173206185
Liczba wyrejestrowanych175177262181223200
Podjęcie pracy (ogółem)10483149959090
Podjęcia pracy niesubsydiowane9767113706156
Prace interwencyjne29131057
Roboty publiczne000001
Podjęcie działalności gospodarczej311271614
Refundacja kosztów zatrudnienia bezrobotnego122536
Rozpoczęcie szkolenia21514213511
Rozpoczęcie stażu143442244449
Rozpoczęcie przygotowania zawodowego000000
Stopa bezrobocia - powiat8.17.97.47.37.27.2
Stopa bezrobocia - województwo6.96.96.66.265.8
Stopa bezrobocia - kraj8.68.58.17.77.47.1

Bezrobotni według czasu pozostawania bez pracy, wieku, poziomu wykształcenia i stażu pracy na koniec poszczególnych kwartałów 2017 roku.

Kwartał:
Tabela 1. Czas pozostawania bez pracy [miesiące] - 1 kwartał 2017 r
Czas pozostawania bez pracy [miesiące]do 11-33-66-1212-24pow.24Suma:
Ogółem106
(7.9%)
165
(12.2%)
186
(13.8%)
203
(15%)
264
(19.6%)
426
(31.6%)
1350
(100%)
Kobiety48
(7.8%)
69
(11.2%)
85
(13.8%)
91
(14.7%)
118
(19.1%)
206
(33.4%)
617
(100%)

Wykres 1. Czas pozostawania bez pracy [miesiące] - 1 kwartał 2017 r.


Tabela 2. Wiek bezrobotnych [lata] - 1 kwartał 2017 r
Wiek bezrobotnych [lata]18-2425-3435-4445-5455-5960 i więcejSuma:
Ogółem287
(21.3%)
408
(30.2%)
272
(20.1%)
194
(14.4%)
112
(8.3%)
77
(5.7%)
1350
(100%)
Kobiety150
(24.3%)
220
(35.7%)
130
(21.1%)
66
(10.7%)
47
(7.6%)
4
(0.6%)
617
(100%)

Wykres 2. Wiek bezrobotnych [lata] - 1 kwartał 2017 r.


Tabela 3. Wykształcenie - 1 kwartał 2017 r
Wykształceniewyższepolicealne i średnie zaw.średnie ogólnokształcącezasadnicze zawodowegimnazjalne i poniżejSuma:
Ogółem129
(9.6%)
298
(22.1%)
150
(11.1%)
364
(27%)
409
(30.3%)
1350
(100%)
Kobiety87
(14.1%)
155
(25.1%)
99
(16%)
129
(20.9%)
147
(23.8%)
617
(100%)

Wykres 3. Wykształcenie - 1 kwartał 2017 r.


Tabela 4. Staż pracy bezrobotnych - 1 kwartał 2017 r
Staż pracy bezrobotnychdo 1 roku1-55-1010-2020-3030 lat i więcejbez stażuSuma:
Ogółem311
(23%)
354
(26.2%)
170
(12.6%)
148
(11%)
73
(5.4%)
23
(1.7%)
271
(20.1%)
1350
(100%)
Kobiety160
(25.9%)
159
(25.8%)
81
(13.1%)
53
(8.6%)
24
(3.9%)
8
(1.3%)
132
(21.4%)
617
(100%)

Wykres 4. Staż pracy bezrobotnych - 1 kwartał 2017 r.


Strona główna

Statystyki

Informacje na temat rynku pracy

Oceń pracę urzędu

Wyraź swoje zdanie o naszym urzędzie

Oceń stronę www

Wyraź swoje zdanie o naszej stronie

Bezpłatny newsletter

Bądź na bieżąco z ofertami pracy
oraz propozycjami aktywizacji:
zapisz się!

Rejestracja on-line

Nowa usługa umozliwiająca rejestrację
przez Internet!

Sprawdź termin wizyty

Sprawdź termin zaplanowanej wizyty
oraz skorzystaj z usługi przypominania!

Aby zatrzymać i/lub przesuwać bannery wybierz strzałkę i naciśnij Enter.

RSS | Wersja mobilna | Mapa strony | Statystyki strony | Polityka prywatności | Redakcja strony