Wykorzystujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka), aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania (więcej). Zamknij.

Jesteś tutaj: Strona główna / Dla bezrobotnych / Rejestracja poszukujących pracy / Dokumenty wymagane do rejestracji osób poszukujących pracy z prawem do transferu zasiłku z tytułu bezrobocia

Dokumenty wymagane do rejestracji osób poszukujących pracy z prawem do transferu zasiłku z tytułu bezrobocia


 

Korzystając z przysługującego Ci prawa transferu zasiłku, możesz przyjechać do Polski w celu poszukiwania pracy i pobierać świadczenia dla bezrobotnych przez okres 3 - 6 miesięcy w wysokości, jaka została ustalona za granicą (zasiłek będzie wypłacany bezpośrednio przez instytucje, która przyznała Ci prawo do zasiłku).

Przed przyjazdem do Polski

  • po zakończonej pracy za granicą rejestrujesz się we właściwej instytucji ds. bezrobocia i uzyskujesz prawo do zasiłku dla bezrobotnych.

  • pozostajesz w dyspozycji zagranicznej instytucji ds. bezrobocia, przez 4 tygodnie.

  • składasz wniosek o wydanie dokumentu „U2" w związku z zamiarem poszukiwania pracy w Polsce.

Po przyjeździe do Polski

  • zgłaszasz się do powiatowego urzędu pracy, w ciągu 7 dni od daty wskazanej na dokumencie „U2" - celem uzyskania statusu osoby poszukującej pracy i przekazujesz Dokument U2.
  • aby kontynuować pobieranie zasiłku za granicą musisz powrócić do kraju, w którym ustalono uprawnienia do zasiłku - najpóźniej w ostatnim dniu ważności formularza dokumentu „U2".

UWAGA!

Osoba ubiegająca się  w Polsce o zarejestrowanie jako poszukujący pracy z prawem do transferu zasilku przedkłada do wglądu lub w celu sporządzenia kserokopii pracownikowi dokonującemu rejestracji oryginały dokumentów, o których mowa w zakładce Dokumenty wymagane do rejestracji jako poszukujący pracy” oraz druk U2.

PAMIETAJ

Jeśli instytucja zagraniczna, która przyznała Ci prawo do zasiłku, nie wydała dokumentu „U2" Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie pomoże Ci w uzyskaniu w/w dokumentu na podstawie Twojej pisemnej prośby.

 


Szczegółowych informacji w zakresie rejestracji osób poszukujących pracy oraz dokumentów wymaganych do rejestracji  udzielają:

Inspektor Powiatowy

Jadwiga Ciapciak

                 

Inpektor

Mariola Misiak

tel. 12 386-10-80 wew. 22

pokój: parter, pokój nr 1

e - mail: jciapciak@pup.proszowice.pl

 

tel. 12 386-10-80 wew. 42

pokój: parter, pokój nr 1

e - mail: mmisiak@pup.proszowice.pl


Podstawa prawna :

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 12 listopada 2012 r. w sprawie rejestracji bezrobotnych i poszukujących pracy  (Dz. U. 2012. 1299).Treść utworzona przez: CMS, dn. 2012-11-01, zaktualizowana przez: Magdalena Florczykiewicz, dn. 2018-05-16

Strona główna

Statystyki

Informacje na temat rynku pracy

Oceń pracę urzędu

Wyraź swoje zdanie o naszym urzędzie

Oceń stronę www

Wyraź swoje zdanie o naszej stronie

Bezpłatny newsletter

Bądź na bieżąco z ofertami pracy
oraz propozycjami aktywizacji:
zapisz się!

Rejestracja on-line

Nowa usługa umozliwiająca rejestrację
przez Internet!

Sprawdź termin wizyty

Sprawdź termin zaplanowanej wizyty
oraz skorzystaj z usługi przypominania!

Aby zatrzymać i/lub przesuwać bannery wybierz strzałkę i naciśnij Enter.

RSS | Wersja mobilna | Mapa strony | Statystyki strony | Polityka prywatności | Deklaracja dostępności | Redakcja strony